Барак Обама виступив з прощальною промовою

Президент США Барак Обама у своїй прощальній промові закликав американців захищати демократію, а в кінці виступу не зміг стримати сліз.

Про це повідомляє BBCUkrainian.

У своїй промові він назвав расизм і економічну нерівність одними з головних загроз для демократії в США.

Ще однією небезпекою для демократичного устрою Сполучених Штатів Барак Обама вважає тенденційний підбір фактів політиками, коли думки не засновані на “деяких загальних вихідних фактах” – тобто, популізм.

Як приклад подібної ситуації він навів проблему зміни клімату, над якою активно працювала адміністрація Обами, і до якої демонстративно байдужий обраний президент США Дональд Трамп.

“Зараз ми можемо і повинні сперечатися про кращий підхід до цієї проблеми. Але просто заперечувати проблему означає не тільки зраду майбутніх поколінь, а й зраду самого духу інновацій та практичного вирішення проблем, якими керувалися наші засновники”, – заявив Барак Обама.

Президент США також нагадав про загрозу для світового порядку, заснованого на дотриманні законів і прав людини, з боку релігійних фанатиків, а також іноземних автократій.

“Суперники, такі як Росія і Китай, не зможуть досягти у світі такого ж впливу, якщо тільки ми не відійдемо від того, що відстоюємо, і не перетворимося на ще одну велику країну, яка залякує менших сусідів”, – підкреслив він.

Це був єдиний раз, коли Барак Обама напряму згадав про Росію та Китай. Конкретно про Україну він не говорив.

Президент США виступав з прощальною промовою у чиказькому конгрес-центрі McCormick Place.

Він заявив, що хоче виголосити промову не у Білому домі, а в Чикаго, “де все почалося”, – саме там він перебував, коли отримав звістку про свою першу перемогу на президентських виборах в 2008 році.

Разом з ним в конгрес-центр прибули перша леді Мішель Обама і віце-президент Джо Байден з дружиною.

У залі зібралися близько 20 тисяч осіб. Спочатку квитки на захід роздавали безкоштовно, але пізніше їхня ціна у перекупників в інтернеті перевищила тисячу доларів.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...