Австралійським держслужбовцям дозволили публічно критикувати владу

Держслужбовці з Австралії офіційно отримали можливість публічно критикувати уряд, зокрема у соціальних мережах.

Їхнє право на свободу слова підтвердив на цьому тижні Адміністративний апеляційний трибунал, – повідомляє Еспресо.

“Наші державні службовці отримали можливість критикувати політику уряду у соціальних мережах. За умови, що вони робитимуть це під своїм справжнім іменем (не використовуватимуть псевдонім), у позаробочий час та не використовуватимуть для цього офісне обладнання”, – так ЗМІ виклали зміст постанови Адміністративного апеляційного трибуналу, який ухвалив рішення про “право на вільне вираження політичних поглядів” для державних службовців.

Це рішення розглядається як перемога свободи слова в епоху цифрових технологій та одночасно потенційна проблема для керівництва. Адже відтепер критика начальства, міністра або політики свого відділу, навіть якщо вона може порушити “цінності” відділу, більше не буде вважатися порушенням Кодексу поведінки публічної служби Австралії.

Згадане рішення було прийняте у справі Мікаели Банерджі, яка у 2012 році критикувала у Twitter Департамент імміграції, де вона працювала. Її твіти мали неабиякий суспільний резонанс, відтак її звільнили у вересні 2013 року через порушення Кодексу поведінки дерслужбовця. Врешті на цьому тижні суд визнав її звільнення неправомірним, оскільки держслужбовці, як і інші громадяни, мають право на “свободу політичних поглядів”.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії жінкам дозволили відкривати бізнес без згоди чоловіка.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...