Євреям стає страшно жити в Парижі

Близько трьох тисяч людей пришли до супермаркету кошерних продуктів у Парижі, де 9 січня від рук терориста загинули четверо заручників, – передає Euronews.

Пам‘ять загиблих вшанували члени єврейської громади Парижа, а разом з ними мусульмани і християни.

Владу представив міністр внутрішніх справ Франції Манюель Вальс:

“Не бійтеся бути журналістами, не бійтеся бути поліцейськими, не бійтеся бути євреями. Не бійтеся бути громадянами. Ми усі громадяни. Ми усі – Шарлі”.

Четверо загиблих заручників – етнічні євреї. Їх поховають на Оливковій горі в Єрусалимі. Тим часом інші члени єврейської громади Парижа кажуть, що жити в столиці стає дедалі страшніше:

“Особисто я трохи відчуваю загрозу. Іноді буває тривожно. Я боюся вдягати свою кіпу, боюся показувати свою зірку Давида”.

“Вчора я була у школі, де вчаться 200 дітей. Це єврейська школа, яка знаходиться просто за супермаркетом. Діти були налякані до смерті. Я про них весь час думаю. Хочу сказати, що ми якось пережили цей кошмар, хоча і самі не знаємо як. І сьогодні ми тут, щоб сказати: ми виборсалися із цього, виборсаємося з чого завгодно”.

У суботу на акції вшанування пам‘яті 17-х загиблих у серії нападів ісламістів вийшли понад 700 тисяч людей. Заходи відбувалися по всіх куточках Франції. Найбільш велелюдні у Тулузі, Нанті, Марселі та Ніцці. У Парижі на національний марш, що відбудеться в неділю, очікують понад мільйон людей.