Американський сенатор закликав до нових санкцій проти Росії

Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що впевнений у запровадженні нових санкцій проти Росії, попри бажання обраного президента США Дональда Трампа налагодити відносини з Москвою.

Він сподівається, що підготована американською розвідкою доповідь переконає Трампа у втручанні Росії в хід американських виборів, – пише BBC.

“Санкції будуть, пане обраний президент Трамп”, – сказав сенатор в ефірі телеканалу CNN.

“Вони справді опублікували неприємну для Демократичної партії інформацію. Це справді вплинуло на позиції Гілларі Клінтон. Якщо не відповісти на це – на наступних виборах те саме можуть зробити з республіканцями Іран і Китай”, – додав пан Грем.

Він також пригрозив Трампу, що не підтримає кандидатів, запропонованих обраним президентом на ключові пости, якщо ті не визнають факту втручання Росії у вибори.

Пан Грем окремо виділив колишнього голову нафтової компанії Exxon Mobil Рекса Тіллерсона, якого Трамп висунув на пост держсекретаря.

Цей бізнесмен багато співпрацював із Росією, і журналісти називають його другом російського президента Володимира Путіна.

Американська розвідка у п’ятницю представить Трампу свою доповідь, присвячену доказам втручання російських хакерів у вибори.

За непідтвердженими даними, ще раніше цю доповідь побачить чинний президент Барак Обама.

У четвер ключові посадовці американської розвідки виступлять на слуханнях у комітеті Сенату, присвячених заявам про втручання у вибори.

“Ми, без сумніву, говоритимемо про хакерські атаки, але головна річ – це питання кібербезпеки в цілому”, – заявив перед слуханнями голова комітету сенатор Джон Маккейн, який нещодавно відвідував Україну.

Обама раніше став на бік розвідки. Він теж вважає, що на хід передвиборчої кампанії і самих виборів впливали російські хакери.

Також чинний президент США впевнений, що це могли зробити тільки з санкції Путіна.

Але Трамп, якого багато хто вважає зручнішим для Москви президентом США, ніж Гілларі Клінтон, назвав ці заяви перебільшеними і закликав рухатися далі.

У кінці грудня міністерство фінансів США вже запровадило нові санкції щодо кількох росіян, які, на думку відомства, можуть бути причетні до хакерських атак.

У списку санкцій потрапили керівник ГРУ Ігор Коробов, співробітники російських спецслужб, а також два російських хакери.

Крім того, держдепартамент США оголосив про висилку з країни 35 російських дипломатів з родинами. Росія дзеркальних заходів вживати не стала.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...