Акції протесту в Санкт-Петербурзі: Росіяни вимагають звільнити українських моряків

У Санкт-Петербурзі на Невському проспекті близько 50 людей влаштували акцію протесту проти російської агресії біля Керченської протоки.

Організатор акції, активістка петербурзької демократичної організації «Солідарність» Ольга Смірнова вважає, що захоплення трьох українських військових суден і полон моряків означає нову спробу Росії збільшити зону окупації українських територій силою зброї, – передає Радіо Свобода.

Учасники пікетів вимагали звільнити і повернути на батьківщину українських моряків, повернути Україні її судна, припинити морську блокаду портів України в Азовському морі, а також покарати винних у захопленні українських кораблів, оскільки учасники акції вважають дії РФ «піратськими».

За словами учасників пікетів, зараз в українських моряків, які після захоплення були етаповані з Криму до Москви, вибивають свідчення про «незаконний перетин кордону», а це звинувачення загрожує їм термінами до 6 років.

Учасники акції вважають, що українським морякам повинен бути привласнений статус «військовополонених», водночас їх незаконно судять як цивільних осіб, які вчинили кримінальний злочин.

Активісти висловили обурення через дії військових РФ, які відкрили вогонь на поразку по іноземним судам, котрі не являли загрози Росії.

Під час пікетування одна агресивна жінка напала на активіста і порвала плакат. З міркувань безпеки активісти не розтягувалися по Невському проспекту, а просто змінювали один одного з різними плакатами.

Замість однієї години, як планувалося, пікети тривали близько 3 годин.

Раніше у США відбулася акція з вимогою звільнити полонених українських моряків.

загрузка...
Загрузка...