Як соцмережі роблять українських підлітків агресивними та жорстокими

Про трьох школярок, які влаштували розправу над своєю 14-річною подругою, дізналася вся країна.

Підлітки активно розповсюджували відео бійки у соціальних мережах.

“Жень, просися гуляти, або я ножем печінку виріжу і око” – таким повідомленням подруги викликали дівчину на розмову.

В інтерв’ю для журналіста ІНФОРМАТОРа мама постраждалої школярки Валентина Захарченко розповіла подробиці інциденту.

“Дівчата називалися подругами Жені.

Запросили її на зустріч для розмови, натомість готувалися до фізичної розправи, бо мали при собі запальничку, дезодорант, столовий ніж, а руки замотали бинтами для бійки.

1

Дарина Герасимова вдарила Женю в щелепу, Наташа Шпак смикала за волосся, а Софія Борисенко намагалася бризнути дезодорантом в обличчя і знімала цю розправу на телефон”, – згадує мати постраждалої.

1

Валентина Захарченко стверджує, що підлітки погрожували підпалити волосся її доньці та забити до крові. Разом із тим, ще п’ять хлопців спостерігали і поливали жертву водою.

Без імені

У коментарі для ІНФОРМАТОРа психолог Елизавета Непийко пояснила, звідки виникає агресія та жорстокість у дітей підліткового віку.

“Однією з головних причин підліткової агресії є неправильне виховання. Якщо батьки в стосунках один з одним не стримують емоцій – для дітей жорстокість стає нормою.

У сучасному світі важливе місце займає Інтернет та телебачення. Поза межами школи, де вчителі не мають права контролювати дітей, підлітки розпочинають життя у власному, мережевому світі. Бійки та сварки з екрану переностяться на життя, а прояв фізичної сили стає нормою для вирішення проблем та конфліктів”, – пояснила психолог.

Непийко зауважила: виховуючи дитину, потрібно дати їй можливість відчути свою власну фізичну силу. Усі прояви жорстокості до семи років є нормою, але вони мають бути пропрацьовані. Батьки повинні пояснити, чому не можна так робити.

Мати постраждалої Жені Захарченко мала розмову з усіма трьома дівчатами, які вчинили розправу.

“Я сказала, що засуджую такий спосіб з’ясування стосунків, попросила їх не чіпати Женю. Софія і Даша зі мною погодилися та пообіцяли більше не чіпати доньку. Вибачилися перед нею. Наташа, не прийняла мої слова, почала грубіянити. Сказала, що вона звертатиметься у суд, бо я її оббріхую, а Женя заслужила на це.

На жаль, Наташа не розуміє, що такі дії – це порушення закону. До мене телефонував її батько. Обіцяв розібратися і говорив, що це звичайний конфлікт між підлітками, який я роздуваю”, – розповіла Валентина Захарченко.

Правоохоронці констатують – фактів підліткової жорстокості, які публікуються в інтернеті, щодня стає більше.

Зокрема, нещодавно на Дніпропетровщині неповнолітній хлопець підпалив себе заради популярності в інтернеті: беручи приклад з відеоролику, популярного в Інтернеті українського блогера, він вирішив наслідувати його приклад. Дитина облила себе займистою речовиною та підпалила. На жаль, все закінчилося трагічно – 11-річний школяр у тяжкому стані, має 60% опіків тіла.

У Миколаєві підлітки жорстоко побили 12-річного школяра та відібрали у нього мобільний телефон.

Учора, 18 січня, до поліції надійшло повідомлення від чергового лікаря Іршавської районної лікарні про те, що до них каретою швидкої допомоги доставлено дитину: 10-річний хлопчик ударив ножем іншого, якому всього-на-всього 11 років.

Історія Жені Захарченко ще не завершилася. Після інциденту мама дівчинки звернулася до поліції, де було відкрито кримінальне провадження за фактом завдання легких тілесних ушкоджень. Справа вже передана до суду. Було два засідання, на які обвинувачувані не з’явилися. Наступне заплановано на початок лютого.

Адвокат, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Олег Курчин розповів журналісту ІНФОРМАТОРа, як ця справа оцінюється з точки зору юриспруденції.

“Що стосується неявки на судові засідання, то тут суд має забезпечити явку звинувачуваних.

Згідно зі статтею 125 КК України, умисне легке тілесне ушкодження карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.

Тобто, з урахуванням того, що злочинці не досягли 16 років, на них розповсюджується лише адміністративний штраф”, – повідомив Олег Курчин.

Голова адвокатського об’єднання “Войченко і Дульський”, кандидат юридичних наук Сергій Войченко поділився з ІНФОРМАТОРом своїм баченням цієї історії.

“Справа не є складною. У цій ситуації варто підкреслити те, що діти самі по собі є жорстокими, в силу певних психологічних особливостей. Є юність, є нерозуміння того, що за всі свої дії ти маєш відповідати.

Дитина є відображенням того соціуму, в якому вона перебуває. Її поведінка напряму залежить від того, що в неї заклали батьки, тож давайте для початку визначати не міру покарання, а шукати першопричину”, – підсумував адвокат.

Лілія Кузьменко
для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...