Агенти іноземних спецслужб не можуть очолювати НАБУ, – експерт

Нещодавно у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що директор НАБУ Артем Ситник і його заступник Гізо Углава – співробітники спецслужб США.

Преса оприлюднила постанову CБУ від 11 липня 2017 року про заведення контррозвідувальної справи «Клопи» проти Ситника і Углави за статтею 111 КК України («державна зрада»). У матеріалах стверджується, що заступника директора НАБУ американські спецслужби завербували ще коли він працював в прокуратурі Грузії, а після призначення Ситника і Углави на роботу в НАБУ останній від імені спецслужби США завербував директора Бюро. За свою роботу вони отримують фінансову винагороду від американців на знеособлені рахунки у закордонних банках, йдеться у постанові СБУ.

У матеріалах також наголошується, що більшість кримінальних проваджень проти українських політиків, чиновників і бізнесменів НАБУ відкриває за вказівкою спецслужб США і в інтересах американських компаній.

ІНФОРМАТОР протягом двох днів намагався додзвонитися до Артема Ситника, аби він прокоментував інформацію, яка з’явилася у ЗМІ. Нажаль, очільник НАБУ не відповідав на дзвінки. Видання попросило політичного експерта Мар’яна Ощановського дати оцінку оприлюдненим матеріалам.

«Що можна сказати з приводу цих документів? Якщо вони не фейкові, то, нажаль, приходиться констатувати, що СБУ працює дуже не якісно. В документах не наведені факти, які б підтверджували, що Ситник і Углава – співробітники спецслужби США. Водночас, не можна сказати, що у матеріалах не наведені доводи, що у порушенні Антикорупційним бюро окремих справ проти українських політиків були зацікавленні американські компанії», – сказав він.

Те, що постанова про заведення контррозвідувальної справи була зареєстрована ще у липні минулого року і досі нічого невідомо про результати розслідування, на думку експерта, може означати, що СБУ не змогла довести свої підозри щодо керівництва НАБУ або ж домовилася з ним. «Також допускаю, що коли західні партнери дізналися про заведену СБУ справу, вони натиснули на українську владу з вимогою припинити розслідування», – відмітив він.

Експерт зазначив, що Ситнику, який постійно заявляє про відкритість діяльності Бюро, варто було б прокоментувати звинувачення на його адресу, та висунув припущення, чому він цього не робить.

«Не виключено, що може з’явитися нова інформація про роботу керівництва НАБУ на іноземні спецслужби. Тому Ситник не знає, як правильно прокоментувати новину», – сказав він.

Якщо ж підтвердиться, що Ситник і Углава – співробітники спецслужб США, додав експерт, то вони повинні піти у відставку.

«Стаття 6 закону про НАБУ передбачає умови, за яких директор Бюро може бути звільнений із займаної посади. Одна із них – рішення суду про порушення ним українського законодавства. Якщо таке рішення буде, то Ситник і його заступник мають піти у відставку. Це очевидно, бо агенти іноземних спецслужб не можуть очолювати НАБУ», – зазначив він.

Нагадаємо, раніше український олігарх і нардеп-утікач Олександр Онищенко анонсував компромат на директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...