Site icon ІНФОРМАТОР

Аграрії вимагають від уряду рішучих заходів проти країн, що заборонили зерно з України

Продовження ембарго на українську аграрну продукцію в односторонньому порядку з боку Польщі, Угорщини та Словаччини є неприпустимим. Окрім позову до СОТ потрібні додаткові заходи проти цих країн.

Про це йдеться у заяві Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

ВАР підтримує позови Міністерства економіки України до Світової організації торгівлі щодо обмеження вільної торгівлі з боку цих трьох країн. Крім того, ВАР закликає уряд України вивчити можливість застосувати додаткових контрзаходів проти вказаних країн.

Як зазначається в заяві, окремі країни обмежують не тільки імпорт, а й транзит продукції з України. “Робиться це як відкрито так і приховано, застосовуючи проти наших аграрних товарів, які прямують у порти до третіх країн, різні бюрократичні важелі”, – зазначили у ВАР.

Українські аграрії нагадують, що сусідні країни ЄС запровадили ембарго ще у квітні цього року, послабивши економіку України на сотні мільйонів євро. І це все відбувається в той час, коли Україна вже півтора року відстоює спокій всієї Європи ціною життів та постійних обстрілів мирних міст та інфраструктури. Крім того, Росія військовим шляхом заблокувала пересування українських цивільних суден на морі, тотально мінує наші території, обстрілює зерносховища та відверто краде наш урожай.

“Вважаємо, що продовження заборони на імпорт сільгосппродукції грає на руку злочинній кремлівській владі”, – йдеться у зверненні ВАР.

Крім того, сьогодні згадані країни ЄС збільшують перелік заборонених до ввозу на їх територію товарів. Раніше ембарго розповсюджувалось на 4 види аграрної продукції. Тепер Угорщина вводить заборону на 25 видів, а Польща додає до заборони на імпорт ще наше борошно та корми, зазначили у ВАР.

Exit mobile version