Три роки президентства: Шість невиконаних обіцянок Порошенка

25 травня 2014 року Петро Порошенко став президентом України. 

Він переміг уже в першому турі, набравши 54,7 відсотка голосів.

Передвиборча програма Порошенка охоплювала найширші питання суспільної, геополітичної й економічної сфери, однак деякі ключові пункти гаранту не вдалося виконати до сьогодні.

Завершення війни у максимально стислі терміни 

“Антитерористична операція не може і не буде тривати 2-3 місяці. Вона повинна і буде тривати години! Ми подивимося вже дуже незабаром на ефективність антитерористичної операції”, – заявив глава держави після перемоги на президентських виборах 28 травня 2014 року.

Така передвиборча обіцянка Порошенка заполонила багатьох українців. Однак, війна на сході України триває вже понад три роки.

Перспективи виконати цю обіцянку невтішні до закінчення президентської каденції Порошенка: ставка на Мінські угоди зіграла проти таких планів, а самі Мінські домовленості замість урегулювання конфлікту дали можливість країні-агресору перетворити війну на широкомасштабну пропагандистську кампанію проти України.

За статистикою Міноборони, за три роки проведення АТО на Донбасі з 14 квітня 2014 року загинули понад 2650 військових, понад 9600 отримали поранення різного ступеня, 400 осіб вважаються зниклими без вісті і 399 знаходяться в полоні.

1000 гривень заробітної платні бійцям на фронті.

“Я обіцяв розповідати на кожній зустрічі, яка у мене буде, що ми забезпечимо армію. Це буде першим пріоритетом. Отримувати солдат буде тисячу гривень в день. На один мільйон гривень будуть застраховані його життя і здоров’я”, – повідомив кандидат Порошенко на одній зі своїх останніх передвиборчих зустрічей.

Однак, за офіційною інформацією Міністерства оборони, з урахуванням чинної нормативної бази, грошові виплати військовослужбовцям Збройних Сил України, які залучаються до проведення антитерористичної операції, коливаються в межах 6-11 гривень за місяць.

Повернення Криму

“Пріоритетом стануть політична і дипломатична боротьба за повернення тимчасово окупованого Криму, збереження територіальної цілісності України”, – говорив президент на початку конфлікту.

Хоча повернути півострів обіцяли практично всі учасники передвиборної гонки 2014 року, але протягом трьох років політики не виробили чіткого плану деокупації Криму. Про необхідність повернення Криму Петро Порошенко згадує часто, але якщо не потрібно про це говорити, то уникає питання, оголошення конкретних планів, дій та термінів.

Незважаючи на всі заяви, питання Криму до цих пір залишається невирішеним, і в України досі немає державної програми з його повернення.

Відчуження бізнесу корпорації ROSHEN

“Що стосується мого бізнесу, то відразу ж після цього (інавгурації – ред.) буде складено контракт з інвестиційною компанією щодо пошуку покупців”, – заявив після виборів Порошенко.

Однак, минуло вже три роки, а компанія так і не продана.

Новий Верховний суд до кінця 2016 року

28 червня 2016 року Петро Порошенко під час своєї промови у ВРУ з нагоди Дня Конституції пообіцяв, що новий склад ВСУ на конкурсній основі буде сформовано до кінця 2016 року.

Проте оновлення Верховного суду досі не відбулося.

Новий та справедливий закон про опозицію

“В якості першочергового внесу до Верховної Ради закон про парламентську опозицію”, – заявив у своїй передвиборчій програмі Петро Порошенко.

У Верховній Раді до цього часу нічого подібного не бачили. На противагу такій обіцянці, президент вибудовує жорстку вертикаль своєї влади та розставляє лояльних до себе людей на ключові посади в державі.

Як повідомляв раніше ІНФОРМАТОР, учора, 24 травня, у результаті масової акції протесту у центрі Києва кортеж президента Петра Порошенка потрапив у затор.

Леонід Кулєш 

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...