Як живе школа на лінії вогню

23 грудня волонтери та військові капелани привезли гуманітарну допомогу та новорічні подарунки для учнів школи у прифронтовому містечку Гранітне Волноваського району Донецької області.

Станом на сьогодні у школі навчаються 150 учнів.

Уроки не припиняли навіть у часи найсильніших обстрілів, а коли у 2014-2015 роках школі заборонили працювати через складні обставини, то вчителі продовжували викладати за власний рахунок.

1

2

Саме селище регулярно обстрілюється, бо фактично знаходиться на лінії розмежування. Із вікон школи видно так звану “сіру зону”, яка розділяє позиції українських військових та окупантів.

До міста значний час не допускали навіть волонтерів через значну віддаленість та небезпеку на трасі. Більше того, із Гранітним досі немає сполучення громадським транспортом через те, що перевізники бояться їздити у це селище.

1

1

Волонтери доставили учням одяг, іграшки, мандарини (які тут неможливо придбати) та солодощі.

1

1

“Нашу школу щодня відвідують 7 учнів із окупованої території, звідти ж ходить на роботу один вчитель.

Їх шлях пролягає через сіру зону та підірваний міст. Навіть у часи обстрілів діти все одно не прогулювали заняття: просто перечікували вогонь та йшли на свої уроки” – розповіла директорка школи Леся Коссе.

1

1

Нагадаємо, 19 грудня, у День Святого Миколая, офіцери групи цивільно-військового співробітництва міста Волноваха разом із представниками фонду «Мир і Ко» (організація допомоги військовим і біженцям) та мешканцями Гранітного встановили FM передавач з українським радіосигналом.

Тепер місцеве населення та військовослужбовці можуть слухати перше і єдине військове радіо України «Армія FM» на хвилі 98,5 МГц.

Сьогодні, 24 грудня, бойовики розпочали провокаційний вогонь зі стрілецької зброї через 25 хвилин після запровадження режиму тиші.

Репортаж – Роман Пєтушков

для ІНФОРМАТОРа