Україна відмовила росіянам у транзиті аміаку

ВАТ «Тольяттіазот» заявляє про повне припинення транзиту аміаку через територію України – нібито через ненадання УДП «Укрхімтрансаміак» додаткової квоти на обсяг прокачування продукції до кінця 2016 року.

Про це пише прес-служба підприємства.

«ТоАЗ повідомляє, що з 23 грудня 2016 р. повністю зупинено транзит продукції підприємства по території України. На звернення ВАТ «Тольяттіазот» в УДП «Укрхімтрансаміак» про збільшення до кінця 2016 року квоти на обсяг прокачування була отримана відмова», – зазначили в компанії.

Раніше Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) повністю задовольнив касаційну скаргу ТоАЗу щодо спору з Мінекономрозвитку України. Своїм рішенням ВАСУ визнав недійсним наказ Мінекономрозвитку «Про надбавку до тарифу за транзит аміаку трубопровідним транспортом через територію України».

Завдяки рішенню ВАСУ була скасована надбавка у розмірі більш як 8 дол. США за транзит 1 тонни аміаку по території України, що діяла відносно продукції ВАТ «Тольяттіазот» більш як рік. Російське підприємство також має намір відшкодувати суми, переплачені за транзит внаслідок надбавки до тарифу.