Третій рік війни у Красногорівці, – репортаж

Красногорівка у Мар’їнському районі Донецької області є однією з найгарячіших точок зони АТО.

У цьому місті немає спокійних ночей: його турбують якщо не обстріли, то спроби диверсійно-розвідувальних груп сепаратистів зайти в тил чи у фланги.

Місто було звільнено українськими військовими 2 серпня 2014 року.

Красногорівка

Через постійні бойові дії адміністрація була змушена закрити обидві лікарні у Мар’їнці та Красногорівці, а також Красногорівський пологовий будинок.

Це збільшило навантаження на медичні заклади сусідніх населених пунктів.

Красногорівка

Красногорівка

Будинки, що розташовані до лінії фронту найближче, дуже сильно пошкоджені, а деякі навіть відселені.

У цьому місті особливо розумієш, звідки і хто веде вогонь: всі отвори від мін, артилерії та вогню із САУ знаходяться зі східних сторін будинків, а на західних фасадах вибиті уламками та вибуховими хвилями шибки та віконні рами.

Красногорівка

Красногорівка

Красногорівка

Загалом місто зазнавало значних обстрілів навіть із систем реактивного залпового вогню. Тут не працюють або знищені промислові об’єкти і немає громадського транспорту.

Красногорівка

Красногорівка

Так само, як і в сусідній Мар’їнці, у Красногорівці значно пошкоджено приватний сектор.

Красногорівка

Вулиці міста на околицях безлюдні, а у східних кварталах місцеві мешканці намагаються не тільки не пересуватися пішки, а й не їздити на власному автотранспорті, адже у будь-який час сюди може прилетіти снаряд.

Красногорівка

Торгівля у містечку функціонує тільки у світлий час та в центрі, тоді як ближче до передової уся інфрасруктура розбита бойовими діями.

Красногорівка

У Красногорівці населення скептично ставиться до українських військових. Однак, за майже три роки війни місцеві почали розуміти, що бомблять їх житло не сили АТО, а російські найманці.

Вибиті вікна тут не замінюють: немає сенсу, адже будь-якої миті черговий снаряд може знову їх вибити. Тому, люди живуть у темних квартирах, а ті, що ближче до передової, часто сплять безпосередньо у підвалах багатоповерхівок.

Красногорівка

Станом на 2014 рік населення міста становило приблизно 16 тисяч осіб, з них приблизно третина виїхала за роки війни.

Нагадаємо, раніше волонтери та військові капелани привезли гуманітарну допомогу та новорічні подарунки для учнів школи у прифронтовому містечку Гранітне Волноваського району Донецької області.

Репортаж – Роман Пєтушков

для ІНФОРМАТОРа