Депутат перевірив, як працює пакет “металургійних законів”

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк відвідав найсучасніший металургійний завод України “Інтерпайп Стіл” у Дніпрі.

Про це представник Радикальної партії Олега Ляшка написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами політика, він на власні очі переконався, що закони Радикальної партії Олега Ляшка про підвищення втричі експортного мита (№3868) та зняття імпортного мита на металобрухт (№3873) працюють. Завод має сировину, а мешканці Дніпра – роботу з гідною заробітною платою, що становить в середньому 12 тисяч гривень на місяць.

Під час спілкування з дніпровськими металургами Віктор Галасюк також розповів про виборену Радикальною партією у “бюджетному пакеті” заморозку індексації земельного податку для промисловості на рівні 6% у 2017 році замість ставки інфляції чи 15%, що хотів встановити уряд.

Наступного року голова Комітету пообіцяв послідовно працювати по найбільш болючих для металургів питаннях – боротьбі за адекватні тарифи на вантажні перевезення “Укрзалізниці”, встановлення прийнятної вартості електроенергії для найбільших промислових споживачів – феросплавщиків та електрометалургів, розвитку внутрішнього ринку споживання металофонду через масштабні інфраструктурні проекти.

Але найбільш вагомою ініціативою, що відкриє нові міжнародні ринки і дасть серйозний поштовх розвитку вагонобудування, суднобудування, машинобудування, авіації та оборонки, а отже і вітчизняної металургії, народний депутат назвав створення українського експортно-кредитного агентства (законопроект №2142а), що вже прийнятий Парламентом та очікує на підпис Президента.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді ухвалили закон “Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту”.

Розроблений переважно народними депутатами від Радикальної партії закон передбачає створення Кабінетом Міністрів України національного Експортно-кредитного агентства. Віктор Галасюк став одним із авторів ініціативи та презентував план впровадження ЕКА.